Новости 11 мая 2017

Військовий салют, велопробіг та концерти: як у Вознесенську відзначали День Перемоги [ФОТО]

8 травня, в знак солідарності з європейськими народами, котрі відзначають День Перемоги у Другій світовій війні, в Україні вшановується  День пам’яті та примирення. Тож саме цього  дня громадськість м. Вознесенська зібралась біля братської могили воїнів-визволителів в парку 1-го Травня на мітинг «…І знову виблискує вічний вогонь», щоб вшанувати пам’ять захисників Вітчизни та всіх невинних жертв Другої світової  війни.

 З промовою до присутніх звернувся міський голова Віталій Луков, який наголосив на тому, що поняття пам’ять та примирення мають надзвичайно велике значення для всіх нас, особливо нині, коли на сході України  знову проливається кров.  Участь у мітингу взяли члени творчого літературного об’єднання «Веселка» —  Іван Макаров, Людмила Григоренко вихованка гуртка «Мистецтво живого слова» Центру дитячої та юнацької творчості – Анфіса Рахуба.

 Усіх учасників мітингу зворушив виступ та авторський вірш ветерана Другої світової війни, учасника бойових дій,  полковника у відставці – Георгія Чижевського

 Квіти до підніжжя братської могили поклали представники міської влади, громадських організацій «Вознесенська міська рада ветеранів України», «Спілка учасників АТО» та «Спілка воїнів інтернаціоналістів», військовослужбовці, школярі, мешканці міста.

 Вічну пам’ять жертвам священної визвольної війни було вшановано хвилиною мовчання та військовим салютом.

 Одразу після мітингу від парку 1 Травня стартував велопробіг до пам’ятних місць бойової слави.  Учасники велопробігу  поклали квіти: до братської могили курсантів Одеського піхотного училища ім. К.Є. Ворошилова по вул. Лісній,  пам’ятного знаку на честь 70-ти воїнів-земляків загиблих в роки Великої Вітчизняної війни по вул. Матросова, братської могили радянських воїнів по вул. Соколецькій, пам’ятника воїнам-визволителям по пров. Лугового, пам’ятника Героя Радянського Союзу, старшого сержанта Первухіну О.Г. по вул. З. Космодемянської, який загинув при визволенні м. Вознесенська,  братської могили підпільників – членів Вознесенського підпільного центру в парку ім. Шевченка Т.Г.

Фінішували учасники велопробігу на набережній Мертвоводу, де на них вже чекав справжній козацький куліш, приготовлений на багатті. Окрема подяка за смачне частування приватним підприємцям Кострикіній Г.В. , Цеплому М.В. та  командуючому Чорноморським козацьким округом, генералу-полковнику Василевичу В.І. Учасники велопробігу із задоволенням  скуштували куліша після тривалої подорожі.

9 травняв парку 1-го Травня біля братської могили горів вічний вогонь і звучав реквієм, бажаючі мали змогу покласти квіти та вшанувати пам’ять загиблих. А святково-розважальні заходи з нагоди 72-ї річниці Великої Перемоги у Другій світовій війні проходили в парку Січової Слави. На танцювальному майданчику для вознесенців відбувся святковий концерт «Земля квітує та звучать пісні». Ветеранів та всіх присутніх з Днем Великої Перемоги привітав міський голова Віталій Луков.

Чудова концертна програма включала творчі номери від танцювального колективу «Фантазія», клубу спортивно-бального танцю «Комплімент»,  зразково-показового ансамблю бально-спортивного танцю «Бейзик-степ», танцювально-акробатичного колективу «Фаворит», вокального ансамблю Центру дитячої та юнацької творчості,інструментального ансамблю міського будинку культури, хору ветеранів «Надія», а також сольні виступи Анни Грішиної, Анастасії Колодєєвої., Річарда Кармазіна, Анастасії  Вольської, Анни Шишляннікової, Анни Коваленко, Анфіси Рахуби, Анастасії Крецу, Ольги Руденко.

 Пісні, що завжди супроводжували солдата в поході, на привалі, а іноді і в бою, і сьогодні не втрачають своєї актуальності. Їх пам’ятають і співають не менш трепетно. Всім відомі «Смуглянка», «Катюша» і «День перемоги» у виконанні вокально-інструментального ансамблю «Восторг» створили неперевершену атмосферу Дня Перемоги та зірвали шквал аплодисментів.

 В День Перемоги в парку працювали дитячі атракціони, проходив шаховий турнір. Завершальним акордом святкування дня Перемоги у м. Вознесенську став чемпіонату України з мотоболу.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top