Новости 25 мая 2017

Вознесенцям пропонють згадати історію міста по старим фото

У художньому музеї Є.А.Кібріка 1 травня відкрито фотовиставку «Знайомтесь: місто Вознесенськ». На виставці представлено більше сотні фотографій, які розповідають про минуле нашого міста з 1906 року до кінця 80-тих років. Виставка зацікавила мешканців та гостей міста широким висвітленням різних сторін життя населення впродовж 80-ти років на тлі надзвичайно складних історичних змін, які пережили мешканці міста разом з населенням нашої країни.

На світлинах відображено глибинні зміни в образі самого міста. Через фото можна відслідкувати періоди забудови та руйнування окремих адміністративних та приватних споруд, а також знайомих усім вознесенцям — знакових будов. На світлинах добре відображена 180-ти річна історія відомої всім ротонди – паркової споруди першої половини ХІХ століття. Ця невелика споруда чудом збереглася, переживши запеклі бої за місто в роки громадянської війни, нищівне бомбардування в серпні 1941 року, коли майже 70% будівель в місті було зруйновано, вистояла, незважаючи на шалений опір німецьких загарбників у березні 1944 року під час звільнення міста. А потім, після війни, ротонда довгі роки стояла занедбана на пагорбі у міському парку і чекала, коли ж прийде час її відбудови. Сьогодні ротонда — це окраса міста, його візитна картка. Не менш відомий будинок з елементами готики також збудований в 1837 році розташований в Мар’їному гаю. Сьогодні в ньому розміщається управління лісового господарства.

Цікаві світлини, на яких відображено будівництво залізничного мосту через Південний Буг у 1912 році. В цей період через місто була прокладена залізнична колія на перегоні Бахмут-Одеса. На фото добре видно, як на початку ХХ століття надзвичайно складно велося будівництво мостів, які величезні перешкоди долали будівельники, забезпечуючи міцність мосту, що відповідав би вимогам тривалої експлуатації потужним залізничним транспортом. Завідував роботами по збору і установці конструкцій мосту інженер Обухов Петро Васильович. Світлини, на яких зображено будівництво залізничного мосту через Південний Буг, були зібрані в сімейному архіві Обухова П.В. Всі роботи по виготовленню конструкцій мосту велися на металургійному заводі, а установка елементів конструкцій велася безпосередньо на місці будівництва. Так як зварні роботи на той час ще не застосовувалися, тому кріплення конструкцій проводилося за допомогою заклепок. Технологія будівництва мостів була надскладною, але результат роботи ми бачимо і через 100 років. Міст і сьогодні працює бездоганно.

На виставці відвідувачі можуть познайомитися з світлинами 1941- 44 років — дуже складним і трагічним періодом в історії міста. Декілька фото знайомлять нас з сторінками життя наших земляків після війни, в 50-х – 60-х роках.

У 1976 році  в центрі міста було прокладено великий канал, який поглибив і з’єднав річку Мертвовод з руслом річки Південний Буг. Завдяки каналу було налагоджено рух річкового транспорту до обласного центру.

На фото 70-х — 80-х років місто зовсім змінилося. В зв’язку з будівництвом шкір заводу було побудовано Північний мікрорайон, де сьогодні маємо сучасні багатоповерхові житлові будинки, дві школи, чотири дошкільних заклади, парк, мототрек магазини і навіть сучасний супермаркет

Висловлюємо щиру подяку Генадію Олєніну за активну участь у пошуковій роботі по підготовці виставки.

Запрошуємо мешканців та гостей міста відвідати виставку. Музей працює щодня, крім суботи.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top