Новости 15 июня 2017

Вознесенців закликають ставати донорами крові

14 червня 2017 року в Україні традиційно відзначається «Всесвітній день донора крові», який заснований в травні 2005р. у ході 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві.

Гасло Всесвітнього дня донора крові 2017 року − “Чим ви можете допомогти? Здавайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто” – акцентує увагу на тій ролі, яку кожен окремо взятий громадянин може зіграти для допомоги іншим в умовах надзвичайних ситуацій.

Щосекунди люди різного віку і національності потребують переливання крові. Недолік крові і продуктів цієї речовини несе за собою негативні наслідки, що тягнуть за собою летальний результат. Хоча право на переливання крові по праву має кожна людина на землі, в реальності статистика говорить про зворотнє. В найбільш розвинутих і густонаселених країнах і містах питання про забезпечення крові стоїть особливо гостро.

Для багатьох людей добровільна здача крові – це почесна і благородна справа, адже люди, які віддають частку себе іншому, є справжніми громадянами своєї держави. Донор дарує шанс на збереження життя та одужання, ще один день народження.

В нелегкі для України часи переливання компонентів крові є шансом на збереження життя багатьох поранених мешканців та бійців АТО, які стоять на захисті нашої країни. Донором може стати будь-яка здорова людина віком від 18 до 60 років за умови, що вона не має протипоказань для здачі крові. Одна доза донорської крові становить 450 грамів, таку кількість крові організм здатний відновити дуже швидко. За дослідженнями вчених, давання крові навіть корисно, тому що стимулює роботу ендокринної та імунної системи організму. Медики давно помітили, що люди, які регулярно здають кров, не хворіють на грип та застуду, рідше страждають онко- та серцево-судинними захворюваннями, а також психічними розладами. Донорська кров заготовлюється винятково одноразовими системами.

Вона обов’язково обстежується на гепатити “В” і “С”, сифіліс, ВІЛ-інфекцію тощо. Тому, здавши кров, можна не тільки допомогти хворим, а й безоплатно обстежитись на вищезазначені інфекції.

Бажаючі здати кров, звертайтеся до відділення переливання крові Комунальної установи «Вознесенська центральна районна лікарня» вул. 228 Стрілкової дивізії, 26:

— вівторок, середа з 8:00 до 12:00 год.

— контактний телефон 4-00-10 : Баланчук Віталій Олександрович.

Стань донором!

Твоя крапля крові — початок моря життя!

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top