Главные новости 04 августа 2018

Загроза руйнації замість тепла: чому ремонт у Єланецькій гуманітарній гімназії затягнувся [ФОТО]

Ремонт системи опалення та теплосанація, які планували виконати у Єланецькій гуманітарній гімназії, повинні були б покращити умови для дітей та вчителів. Повинні, але, як виявилося, відкрили лише скриньку Пандори. Адже під час ремонту стало відомо, що проводити його небезпечно, оскільки є ризик руйнації будівлі.

Цього року погода випробувала Миколаївщину снігами та морозами, які були ще й у березні. У Єланецькій гуманітарній гімназії навіть навесні доводилося сидіти на уроках у верхньому одязі, щоб не замерзнути. Але ж на реконструкцію системи опалення виділялися кошти з Державного фонду регіонального розвитку, про що говорили і у Миколаївській ОДА.

«Єланецькі новини» звернулися із запитом до управління капітального будівництва Миколаївської ОДА (УКБ ОДА). Як стало відомо, 19 липня 2016 було оголошено тендер на реконструкцію з впровадженням енергозберігаючих заходів з теплосанації будівлі та встановлення електричного теплоакумулюючого опалення в Єланецькій гуманітарній гімназії. Очікувана вартість становила 2 млн 46 тис. грн. Взяли участь у тендері чотири організації: ТОВ «Південьбуд Миколаїв ЛТД», ТОВ «Антарес-Буд», колективне науково-виробниче підприємство «Тріботехніка», ТОВ «Миколаївміськбуд».

Переможцем торгів стало ТОВ «Антарес-Буд», з яким 22 вересня 2016 року управління капітального будівництво уклало угоду на 1 млн 898 тис. грн. Датою початку робіт визначили 22 вересня 2016 року, а здати їх мали 31 грудня 2018 року.

Скандальний підрядник

За інформацією у ЗМІ, підрядник «Антарес-Буд» був неодноразово фігурантом скандалів. Так, «Никвести» пишуть, що 2011 року Антимонопольний комітет оштрафував фірму «Антарес-Буд» і ТОВ «Південьбуд Миколаїв ЛТД» на 17 тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів. Також видання «Преступности. НЕТ» у 2013 році повідомляло, що «Миколаївська фірма «Антарес-БУД» на махінаціях при будівництві центру для інвалідів «заробила» майже 700 тисяч гривень».

Незважаючи на таку славу, підприємство є активним учасником та переможцем торгів. Наприклад, 2017 року, згідно з даними системи «Прозорро», з фірмою уклали угоду на поточний ремонт сантехніки головного корпусу відділення анестезіології та інтенсивної терапії у с. Надбузьке, а цьогоріч — на реконструкцію «існуючого будинку під розміщення травматологічного пункту ЛШМД у Миколаєві».

Згідно з інформацією УКБ, роботи у єланецькій гімназії виконували протягом 2016-2017 рр. за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевого бюджету району. Загальна кошторисна вартість об’єкту становила 2 204 753 грн. А витратили всього 751 377 грн:  з коштів ДФРР 663 283 грн, а також за співфінансування з місцевого бюджету – 88 094 грн.

За проектно-кошторисною документацією передбачали внутрішнє опалення, монтаж котлів, утеплення фасаду, заміну вікон, демонтаж існуючої покрівлі корпусу 1, 2, облаштування нової покрівлі. Із запланованих робіт виконали внутрішнє опалення та придбали матеріали.

Під загрозою руйнування

Але що ж не дало завершити роботи в повному обсязі та чому діти мерзнуть? Як виявилося, якщо почати заміну вікон та утеплювати фасад, то будівля може зруйнуватися.

«В процесі обстеження на місті було виявлено наявність вертикальних тріщин по всій будівлі гімназії. Таким чином, якщо розпочати роботи по заміні вікон і утеплення фасаду, то існує велика вірогідність повного руйнування будівлі гімназії. Для виконання цих робіт необхідно, насамперед, виконати технічне обстеження будівлі та розробити проект на укріплення несучих конструкцій. В зв’язку з вищезазначеним планові показники та кошти неосвоєні в повному обсязі», — повідомили в управлінні капітального будівництва.

Про проблему школи вирішили дізнатися й у заступника голови Миколаївської ОДА з питань ЖКГ Валентина Гайдаржи.

«Таке враження, що проектант проектував, не виїжджаючи. Це моя особиста думка», — сказав він.

При цьому він зазначає, що проводити термосанацію та заміну вікон без коригування наявного проекту не можна.

Разом з тим, він зазначає, що на місце приїжджав з підрядником:

«Він сказав, що за відсутності «перемички» він не бере на себе відповідальність», — зазначив Гайдаржи.

Причину проблеми Гайдаржи бачить у невдалому проекті, замовником якого був Єланецький відділ освіти.

«Треба, щоб проектами займалися ті люди, які як мінімум, правильно пишуть техзавдання. Колись намагалися цей проект включити в так звану програму енергозбереження і без заміни аварійної покрівлі, без ремонту аварійної будівлі, вона дійсно тріщить. І не тому що вікна міняли… Вони (відділ освіти — ред.) мали далі з цим же проектантом відкоригувати, щоб можна було щось зробити. Тому що в минулому році за рахунок ДФРР по цьому об’єкту роботи з утеплення та заміни вікон не виконувалися. Ризик, що будівля завалиться, був дуже високим», — додав віце-губернатор.

За його словами, він не дозволив підряднику далі виконувати роботи за старим проектом, адже це могло обернутися обваленням будівлі.

Таким чином, для того, щоб завершити роботи та при цьому зберегти будівлю, потрібно коригувати проект. А потім проводити знов експертизу.

Застарілий проект

У відповіді ще на один запит в УКБ підтвердили, що проектно-кошторисну документацію замовляв відділ освіти Єланецької РДА, а розробником був ТОВ «Миколаїв-Проект». Причому у 2011 році. Лише через чотири роки – у 2015 – перерахували лише кошторис. Станом на 16 липня 2015 року кошторисна вартість становила 2204,753 тис.грн.

Таким чином, замовивши у 2011 році проектну документацію, роботи розпочали лише у 2016. Хоч п’ять років не так багато для будівлі, тим не менш, результати бачимо зараз.

На комісії облради питання у травні знов поставало питання про гімназію. Як стверджував заступник голови Миколаївської ОДА Олександр Кушнір, роботи мають завершити в цьому році.

«В минулому році ця школа подавалася на ДФРР, частина грошей була використана. У них ніхто гроші не забирав, цього року вони повинні завершити роботу. Проблема в тому, що коли при розробці проекту робили цю школу, не врахували товщину стін. Вони почали проводити роботи з опалення і зупинилися на полуетапі утеплення зовнішніх стін», — заявив він.

15 червня Єланецька райрада внесла зміни до видаткової частини загального фонду районного бюджету. Так, райрада виділила субвенцію обласному бюджету у розмірі 150 тис. грн на «реконструкцію з впровадженням енергозберігаючих заходів з теплосанації будівлі та встановлення електричного теплоакумулюючого опалення».

Коли на дворі спека, мало хто думає про морози. Діти відпочивають, не думаючи про навчання, а тим часом чиновники мають привести до ладу документацію. Враховуючи як все це просувається у нас, немає гарантії, що в новий опалювальний сезон діти не будуть мерзнути, а нарешті всі роботи завершать.

Та найголовніше, що знову замість того, щоб один раз якісно виконати проектну документацію, а потім ремонт та давно завершити роботи, процес розтягнувся на кілька років й невідомо, скільки грошей він потягне.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top