Новости 02 февраля 2017

У Вознесенську проаналізують причини ДТП та розроблять план зниження аварійності на дорогах

1 лютого під головуванням заступника міського голови Ю.О. Сметани відбулась нарада з питань реалізації безпечного дорожнього руху в місті.

Спеціальними гостями були один з засновників та провідний спеціаліст проектної фірми «Урбан Прогрес» з м. Івано-Франківськ, які займаються аудитом доріг міст України та розробляють проектну документацію задля безпечного дорожнього руху. Також присутні на нараді: депутат обласної ради В.В. Невеселий, директор і спеціаліст КП «СОМ» О.В. Ольхов та О.М. Дубовий, представник сектору безпеки руху відділу превенції Вознесенського відділу поліції ГОНП капітан О.А. Петров, начальник Управління ЖКГ С.Р. Синиця та головний спеціаліст Н.В. Кушнір.

Представники фірми «Урбан Прогрес» за мету беруть шведську концепцію “Vision Zero” (“Концепція нульової смертності”), яка стверджує, що будь-які дорожні смерті — неприпустимі, і треба прагнути звести цю цифру до нуля. Їхню роботу можна оцінити в таких містах, як Івано-Франківськ, Долина, Павлоград та інші.

В представленій презентації наглядно було висвітлено, якими саме методами користуються задля реалізації своїх проектів та покращення безпечного руху в містах. На мапу міста переносяться всі дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) середньої і високої тяжкості та аналізується їх кількість, місце, причини та фактори ризику. В своїй практиці фірма «Урбан Прогрес» вже виконувала такі роботи: «розумні» розмітки, «дорожня дієта» (звільнення від зайвих смуг), велосипедна контр-смуга (смуга, по якій велосипедистам дозволено їхати проти напряму руху автотранспорту на вулиці з одностороннім рухом) та багато інших цікавих рішень.

Для порівняння, в містах Європи на житлових вулицях діє режим низьких (50, а місцями і 30 км/год) швидкостей, в наявності напрямні острівці та острівці безпеки для пішоходів, правильне освітлення вулиць і пішохідних переходів, звуження широких доріг по схемі «2+1».

Гості міста зазначили, що за 2 дні, які вони планують провести у Вознесенську буде зроблено аналіз ДТП, обстеження вулиць та перехресть, вимірювання швидкості автомобілів по місту, підрахунок кількості водіїв, які користуються ременями безпеки, представлений звіт про їх роботу, рекомендації по оптимізації дорожньої розмітки та першочергові роботи, які будуть виконані в місті.

В першу чергу буде звернено увагу на перехрестя вулиць Соборності-Михайлівська-Шмідта, вул. Шевченка (район гімназії, ЗОШ №7), вул. Київська (район хлібозаводу, автопарку та сільгосптехніки), вулиці Героїв України, Будівельників та Сухомлинського. Також розглянеться можливість впровадження одностороннього руху автомобілів по вул. Маріїнська та вул. Пушкінська.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top