Новости 11 февраля 2017

У Вознесенську до березня відтермінували підвищення цін на проїзд: маршрутки коштуватимуть 5 грн

Нині всі ми перебуваємо в непростих соціально-економічних обставинах, продиктованих політичними й економічними чинниками та війною на сході країни. Високі тарифи на комунальні послуги, невідповідність розмірів зарплат і пенсій потребам населення, підвищення вартості проїзду пасажирських перевезень – все це створює неабияку соціальну напругу. Про те, що бентежить нині вознесенців найбільше, у розмові з міським головою Віталієм Луковим.

— Віталію Дмитровичу, останнім часом тільки й розмов, що про підвищення вартості проїзду у міському транспорті. Чи затверджено вже нові тарифи?

— Минулого тижня відбулося засідання робочої групи щодо розгляду тарифів на міські перевезення у 2017 році. До відома вознесенців, у 2016 році пільгову різницю у перевезеннях пенсіонерів за віком (а це 9 тисяч мешканців міста) повністю компенсував перевізник, за що міська влада від імені громади вдячна йому. З міського бюджету близько 1 мільйона гривень було відшкодовано лише за проїзд стовідсоткових пільговиків, яких нині у місті нараховується більше 2-х тисяч.

Хочу відзначити, що зусиллями міської влади підвищення вартості проїзду у міському транспорті відтерміновується до 1 березня. Таке рішення було прийнято з огляду на нинішнє навантаження населення, пов’язане з комунальними платежами в опалювальний період. Попередня вартість проїзду в міському транспорті з березня – 5 гривень, для пенсіонерів – 3 гривні (з 9.00 до 16 00), для дітей – 3 гривні 75 копійок. Одразу ж зауважу, що для школярів, які щодня користуються автобусом, вигідніше буде придбати проїзний квиток на місяць, тоді вартість проїзду становитиме менше 3 гривень. Часові обмеження для пенсіонерів встановлено для того, щоб розвантажити робочі перевезення. На попередньо узгоджену вартість проїзду в міському транспорті можуть вплинути лише суттєві економічні зміни в країні, якщо раптом вона стане економічно необґрунтованою.

— Були нарікання на перезавантаженість міського транспорту?

— Так, у січні надійшло чимало звернень від громадян про те, що вранці на зупинці біля ЗОШ №4 маршрутка не зупиняється, тому що переповнена, люди не можуть дістатися до центру міста. У зв’язку з цим було дане доручення відділу економіки апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради здійснити моніторинг пасажирських перевезень на даній зупинці в годину пік. Ввесь минулий тиждень з 7-ї до 8-ї години ранку працівник Виконкому чергував на зупинці. Результати моніторингу показали, що жодний пасажир не залишився на зупинці через перезавантаження транспортного засобу. Тож перевізнику було вказано на дотримання в подальшому такого ж графіку перевезення. Винятком можуть стати складні погодні умови чи інші несприятливі фактори, але системних відхилень від графіку не повинно бути. Дякую мешканцям міста, котрі вчасно повідомили про цю ситуацію, раджу пасажирам інших маршрутів робити теж саме, якщо їм відомі факти систематичного порушення водіями графіку пасажирських перевезень.

— Наприкінці минулого року Вами було анонсовано новий вид субсидії у місті, а саме – на вивіз рідких нечистот. Чи скористалися нею вознесенці?

— Згадана субсидія – це ще один позитивний результат реагування міської влади на звернення громади. В листопаді минулого року було проведено конкурс та визначено надавача послуг з вивезення рідких нечистот. Субсидія є надзвичайно актуальною для мешканців приватного сектору. І в грудні 2016 року власники близько 100 дворів скористалися нею. Держава вже перерахувала надавачу послуг 16 тисяч гривень. Це показово вдалі кроки на шляху до фінансової підтримки вознесенців та внесок у нашу екологічну безпеку. Адже кожна викачана тонна нечистот фіксується на підприємстві «БОС», куди її доправляють. Тому закликаю усіх, в кого є потреба, хто має у користуванні централізоване водопостачання, скористатися можливістю та оформити субсидію. В Управлінні соціального захисту населення вам нададуть всю необхідну інформацію з цього приводу.

— З кожним новим роком все більше повноважень покладається на владу на місцях. Як Вознесенськ долає економічні бар’єри без колишніх державних субвенцій?

— Збільшення повноважень – це й посилення нашої відповідальності. Можна було б зробити для громади ще більше, якби усі платники місцевих податків були відповідальними. Інформую недобросовісних підприємців – власників або орендарів земельних ділянок, підприємців, що використовують найману працю, але не сплачують в повній мірі місцеві податки: громада міста дає вам місяць на впорядкування ваших договірних стосунків! З 1 березня у ЗМІ друкуватимуться фото об’єктів та земельних ділянок, за які не сплачуються податки, а далі вже справа за компетентними органами. Оскільки звернення міської влади до правоохоронних органів стосовно неплатників результату не дали, іншого виходу з ситуації, що склалася, я не бачу.

Що стосується легалізації робочих місць, то у 2017 році органи місцевого самоврядування отримали право на здійснення перевірок щодо дотримання законодавства у цій сфері діяльності. І найближчим часом такі перевірки розпочнуться. До речі, 6 лютого у Вознесенську відбулось виїзне розширене засідання колегії Головного управління Пенсійного фонду в Миколаївській області за підсумками роботи територіальних органів за 2016-й та завдань на 2017-й рік. Питання легалізації праці й виплати мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 грн. гостро звучить на всіх рівнях і стосується як бюджетної сфери, так і приватного бізнесу.

В той же час, хочу подякувати усім сумлінним приватним підприємцям, які відповідально ставляться до проблем громади і розуміють, що забезпечення життєдіяльності міста є нашою спільною справою. Я готовий звітувати за кожну витрачену копійку з міського бюджету, але спочатку її потрібно зібрати. Місцеві податки – це наші відремонтовані тротуари, дороги, затишні дитсадки та школи, лікарні.

— Отже, не варто опускати руки…

— Дійсно, скільки б ми не говорили про високі тарифи, підвищення вартості проїзду та інші проблеми тут у Вознесенську, нашим співвітчизникам на сході країни вони не здаються чимось надважливим на фоні бойових дій і того лиха, що днями спіткало м. Авдіївку та інші прифронтові населені пункти. Звертаюсь до вознесенців, котрі хочуть допомогти мешканцям міст і сіл, де нині загострились бойові дії, з проханням приносити теплі речі (ковдри, подушки, пледи), продукти харчування довготривалого зберігання, предмети гігієни як для дітей, так і дорослих до комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування м. Вознесенська», що знаходиться по вул. Михайлівській (Щорса), 3 та в міський Будинок культури (вул. Одеська, 22). Також в місті ведеться робота щодо координації волонтерської допомоги на основі щоденного моніторингу першочергових потреб мешканців Авдіївки та інших населених пунктів, що перебувають під обстрілами. Наразі там існує потреба у питній воді, продуктах харчування, засобах гігієни, будівельних матеріалах. Вознесенська громада завжди відрізнялась високими моральними якостями та прагненням допомогти іншим у біді. Тож нині саме той час, коли потрібно згуртуватись і простягнути руку допомоги іншим.

Крім того, хочу зазначити, що підтримую програму Служби безпеки України щодо повернення від незаконних збройних формувань до мирного життя тих громадян України, що під тиском, несвідомо стали на інший бік від нас, українців, і закликаю родичів, знайомих, друзів вознесенців, які зі зброєю в руках протистоять українському народові, не із своєї волі (а такі є і в нашому місті), проводити активну роботу щодо повернення їх до мирного життя в рамках правового поля. Україні потрібен мир, кожному з нас потрібне мирне небо і впевненість у завтрашньому дні.

— Дякую за розмову.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top