Новости 28 февраля 2017

Нелюдські умови та прострочені ліки: прокуратура погрожує закрити Вознесенський ізолятор [ФОТО]

Органи прокуратури області вживають рішучі заходи, спрямовані на забезпечення конституційних прав громадян у місцях несвободи. Так, керівництвом Вознесенської місцевої прокуратури упродовж минулого року з питань нагляду за додержанням законів при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, винесено 8 документів реагування, за результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 службових осіб поліції, звільнено за ініціативою прокурора з ізолятора тимчасового тримання одну незаконно утримувану особу.

Водночас, незважаючи на вжиті заходи, Головним управлінням Національної поліції в Миколаївській області умови тримання осіб та стан їх медичного забезпечення у Вознесенському ізоляторі тимчасового тримання №3 суттєво не покращено.

За результатами перевірки, прокуратурою області керівництву Головного управління Національної поліції в Миколаївській області внесено документ реагування, у якому серед іншого ініційовано питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника місця попереднього ув’язнення громадян та призупинення діяльності зазначеної спецустанови поліції.

Вказане рішення прийнято з урахуванням того, що працівниками ІТТ систематично допускаються грубі порушення вимог законодавства, яке регламентує діяльність зазначеної спецустанови поліції.

Так, корисна площа камер на одну особу не відповідає національному законодавству, у камерах високий рівень вологості, що сприяє поширенню плісняви. Також встановлено, що  наявні в ізоляторі медичні аптечки належним чином не укомплектовані, а строк придатності окремих з медпрепаратів закінчився. Окрім цього, порушується право ув’язнених на побачення з родичами.

Органи прокуратури області принципово і надалі реагуватимуть на порушення вимог законодавства у місцях обмеження та позбавлення свободи громадян, що функціонують на території області.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top