Росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що через 5 годин вода досягне критичного рівня, розпочалася евакуація мешканців небезпечних районів.

“Підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області підняті по тривозі для оповіщення та евакуації цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел”, – повідомили в МВС.

Зазначається, що рівень води піднімається і всім, хто знаходиться у зоні небезпеки необхідно вимкнути всі електроприлади, взяти документи і речі першої необхідності, подбати про близьких і домашніх улюбленців, виконувати інструкції рятувальників та поліцейських.

“І пам’ятайте: ворог намагається поширити дезінформацію, зняти із себе відповідальність за черговий злочин. Тому користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел України. Довіряйте поліцейським, рятувальникам ДСНС та нашим захисникам”, – йдеться у повідомленні.

За Інформацією Енергоатому, підрив рашистами Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для ЗАЕС, проте ситуація контрольована.

«Вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС.

Внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. 

Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції.

Енергоатом моніторить ситуацію і слідкує за діями рашистів на ЗАЕС разом з іншими міжнародними організаціями, що присутні на станції, зокрема, МАГАТЕ», — йдеться у повідомленні.

Відео: Енергоатом


, , , ,

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *