На гачок шахраїв потрапив 34-річний житель Вознесенського району.
Як повідомляє пресслужба ГУНП в Миколаївській області, чоловік побачив оголошення в одній із соціальних мереж про можливість отримання грошової допомоги. Чоловік перейшов на вказаний сайт та ввів там дані своєї банківської картки. Вже через декілька хвилин з його рахунку було знято 25 тисяч гривень.

За вказаним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція статті передбачає позбавлення волі до восьми років.

В поліції нагадують, що останнім часом спостерігається тенденція до зростання випадків шахрайств під приводом нібито оформлення грошової допомоги. Переходячи за посиланням, за яким пропонують отримати кошти, людина потрапляє на фішинговий сайт. Це двійник надійного легального сайту, розміщений за схожою електронною адресою, людина думає, що зайшла на сайт свого банку, а насправді – це сайт-двійник шахраїв, який візуально дуже схожий, адреса сайту відрізняється зазвичай всього на одну літеру. Якщо на такому фішинговому сайті людина вводить номер картки, мобільного телефону, паролі – шахраї можуть отримати доступ до її рахунків і зняти всі кошти.

Поліція попереджає, якщо ви, заповнюючи заявку, дійшли до розділу, де вас просять ввести дані банківської картки – зупиніться і вийдіть з даної сторінки, навіть якщо вона нагадуватиме відомий сайт банку чи іншої установи. Це так званий фішинг — вебресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг.

Пам’ятайте, що брати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, потрібно лише з офіційних джерел, не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

, , , , ,

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *