У Центральному районному суді Миколаєва розпочато судовий розгляд обвинувального акту за обвинуваченням місцевого мешканця за ч.2 ст.28, ч.2 ст.111, ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.438, ч.2 ст.28, ч.2 ст.436-2 КК України та його матері за ч.2 ст.28, ч.2 ст.111, ч.2 ст.28, ч.2 ст.436-2 КК України.

«Прокурор оголосила обвинувальний акт, відповідно до якого обвинувачені за гроші погодились на пропозицію адміністратора одного з Телеграм-каналів антиукраїнської спрямованості на проведення підривної діяльності проти України, шляхом повідомлення про рух та розташування підрозділів ЗС України та об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться у повідомленні суду.

В подальшому чоловік систематично займався збором інформації та даних про результати ворожих атак, та передавав географічні координати представнику держави-агресора.

У тому числі, фігурант надіслав скрін карти з координатами житлового будинку на вулиці Пограничній у Миколаєві, який не є військовим об’єктом. 13 жовтня росіяни нанесли по цьому будинку ракетний удар, внаслідок чого загинули сім людей, в тому числі дитина.

А після атаки чоловік проїхав біля місця здійснення удару та повідомив про результати.

Також чоловік, разом із своєю матір’ю, неодноразово записували відео та аудіороліки, де оголошували, у тому числі надані їм заздалегідь матеріали, на підтримку дій держави-агресора більшістю мешканців Миколаєва, виправдовували повномасштабну збройну агресію та заперечували окупації частини територій України.

В подальшому матеріали розміщувалися у соцмережах в агітаційних цілях.

Обвинувачені у судовому засіданні частково визнали свою провину і погодились надавати покази в подальшому.

Судом також вирішено порядок дослідження доказів у провадженні, зокрема, вивчення письмових та речових доказів, допит свідків та обвинувачених.

Наразі у засіданні оголошено перерву.

, , , ,

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *