22 травня 2023 року у Вознесенську запрацював реєстр пошкодженого майна, куди вносяться об’єкти нерухомості, які були зруйновані, а їх власники зможуть отримати компенсацію від держави за зруйноване житло.

За період роботи у Вознесенську комісії з питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна,станом на сьогодні з 22 травня цього року до державного Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна надійшло 126 заяв від місцевих мешканців, із яких комісією опрацьовано 118.

Як повідомляє міська влада Вознесенська,, для прийняття рішень щодо надання компенсацій та зупинення/поновлення розгляду заяв члени Комісії відвідали всі пошкоджені об’єкти, відповідно до поданих заяв.

Надано компенсацію за 94 заявами, відмовлено у наданні компенсацій 18 особам, оскільки житло було відновлено за власний рахунок або був поданий неповний пакет документів. Зупинено розгляд шести заяв через неповний пакет документів, і ще вісім заяв залишаються в обробці.

Зазначимо, що отримати компенсацію за знищене та пошкоджене майно зможуть:

◾️ власники квартир, інших житлових приміщень, приватних, садових та дачних будинків,

◾️ замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків (фізичні особи),

◾️ фізичні особи, які здійснили інвестування/фінансування будівництва,

◾️ члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього,

◾️ спадкоємці вищевказаних осіб.

Також у випадку відновлення спільного майна багатоквартирного будинку право на компенсацію мають ОСББ, управителі, ЖБК.

Для отримання компенсації потрібно звернутися із заявою до комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій.

Звернутися можна або в електронній формі – у Єдиному державному веб-порталі електронних послуг («Дія») – або у паперовій формі (через Центри надання адміністративних послуг, органу соціального захисту населення або нотаріуса). Так, у застосунку чи через портал «Дія» в розділі Послуги/єВідновлення треба обрати категорію «Повідомити про пошкоджене майно». Там необхідно внести дані про зруйнований об’єкт, додати опис пошкоджень та фото. Крім того, треба внести свої контактні дані.
Після цього власнику майна необхідно відкрити спеціалізований рахунок у банку, з яким співпрацює “єВідновлення”. Наразі це 17 фінустанов: ПриватБанк, monobank, ПУМБ, Ощадбанк, А-Банк, Sense Bank, Райффайзен Банк, izibank, sportbank, Банк Восток, Акордбанк, Банк Кліринговий Дім, Глобус Банк, Правекс Банк, OTP Bank, Таскомбанк, UKRSIBBANK.

Далі у «Дії» треба обрати категорію «Подати заявку про виплату», де внести дані про ремонт, пільгову категорію власника, якщо така є, контактні дані та рахунок для виплати. Автоматично сформовану заяву необхідно надіслати на обробку.

Потім треба очікувати дзвінка комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги. Фінальний етап – рішення комісії.

До речі, для розрахунку суми відшкодування, є спеціальний чек-лист, у якому прописана середня вартість тих чи інших робіт, необхідних для відновлення житла.

Незалежно від того, який варіант звернення ви обрали (електронний чи паперовий), вам необхідно зібрати наступний пакет документів:

– Копія документа, що підтверджує право власності на об’єкт нерухомого майна;

– Копія документа, що підтверджує право на виконання будівельних робіт, у разі якщо в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва відсутні відомості про право на виконання будівельних робіт;

– Копія свідоцтва про право на спадщину щодо компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна – у разі подання заяви спадкоємцем особи;

– Копія документа, що підтверджує пріоритетне право на отримання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна. У першу чергу фінансову допомогу за програмою “єВідновлення” отримають учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані українці, багатодітні сім’ї, опікуни та патронатні вихователі дітей-сиріт і люди з інвалідністю І та ІІ груп.

– Документи (матеріали фото- і відеофіксації) об’єкта нерухомого майна до та після пошкодження або знищення.

Компенсація за пошкоджений чи знищений об’єкт нерухомого майна надається двома способами.
1. Перший спосіб передбачає надання грошових коштів шляхом їх перерахування на поточний рахунок отримувача компенсації із спеціальним режимом використання.

Перелік банків, де можна відкрити такі рахунки, ми навели вище.

На отримані кошти можна придбати будівельні матеріали або замовити ремонтні послуги протягом 12 місяців з дня отримання компенсації.

Витратити гроші можна тільки в продавців та підрядників, які мають відповідні коди для роботи: 1520 (генеральні підрядники – житлове та торгове будівництво), 5211 (будівельні магазини), 5231 (магазини скла, фарб, шпалер). Уточнити наявність кодів можна в місці, де купуватиметься товар чи замовлятиметься послуга.

Якщо кошти не будуть витрачені, вони повернуться до державного бюджету.

Важливо: якщо власник зробив ремонт самостійно, до подачі заяви на відшкодування, то отримати компенсацію через “єВідновлення” він не зможе.

2. Другий спосіб отримання компенсації передбачає фінансування придбання квартири чи іншого житлового приміщення з використанням житлового сертифіката. Це компенсація за повністю зруйноване житло.

Сертифікат має строк дії протягом 5 років з моменту видання, і його можуть використати лише власник житла або його прямий спадкоємець. Він не може бути переданий третім особам.

Для того щоб отримати житловий сертифікат, потрібно подати заяву про зруйноване майно через «Дію». Далі комісія опрацює її та визначить суму компенсації.
Після цього житловий сертифікат з відповідною інформацією відобразиться у застосункові.

Також заяву можна подати в паперовій формі через Центр надання адміністративних послуг, орган соціального захисту населення або нотаріуса.

, , , ,

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *