Вознесенською окружною прокуратурою до Братського районного суду скеровано позов в інтересах держави в особі Миколаївської ОДА до Держгеокадастру у Миколаївській області та фізичної особи про визнання незаконним та скасування наказу, визнання недійсним свідоцтва про право власності на землю, скасування державної реєстрації земельної ділянки загальною площею 1,7 га.

Про це повідомляє пресслужба Миколаївської обласної прокуратури.

Встановлено, що Головне управління Держгеокадастру при формуванні вказаної ділянки сільськогосподарського призначення та передачі її у приватну власність відповідачу, незаконно включило до її складу землі лісового фонду вартістю майже 2,5 млн грн, які на той час перебували у постійному користуванні ДП «Вознесенське лісове господарство».

Крім того, встановлено, що вказана земельна ділянка знаходиться в плавнях річки Жидівка (лівої притоки р. Мертвовод, басейну річки Південний Буг).

При цьому, згідно положень діючого земельного законодавства до земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать землі лісового та водного фондів України.

Таким чином, оскільки спірна ділянка накладається на водний об’єкт (річку Жидівку) та його прибережну захисну смугу, то її передача у приватну власність прямо заборонена земельним законодавством.

З огляду на це, незаконне вилучення ГУ ДГК в області спірної земельної ділянки із земель державного лісового фонду, що накладаються на водний об’єкт та його прибережну захисну смугу, у подальшому призвело до зміни її правового статусу, а саме державна власність змінена на приватну, а розпорядник – з держави на фізичну особу.

Наразі судом відкрито провадження у справі, її судовий розгляд триває.

, , , , , ,

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *